Premium Plant Starter

premium_plant_starter

 

Pokarm w postaci pyłu Premium Plant Starter do karmienia potomstwa ryb roślinożernych.

Pokarm do hodowli roślinożernych ryb ozdobnych Naturefood Premium Plant Starter to ultradrobna karma oparta na składnikach roślinnych, zawierająca dodatkowo również frakcję o większej zawartości tłuszczu i białka.

Umożliwia to młodym rybom pobieranie podstawowych składników roślinnych, ale sprzyja wzrostowi, ponieważ dodatkowe frakcje pokarmu mogą być znacznie lepiej wykorzystane, gdyż w tej fazie wzrostu zapotrzebowanie na białko jest wyższe.

Naturefood Premium Plant Starter dłużej utrzymuje się na powierzchni wody skąd może być pobierany przez młode ryby. Aby mieć pewność, że dotrze do wszystkich młodych ryb w akwarium, można podać go bezpośrednio przy wylocie filtra. W ten sposób pokarm jest stopniowo rozprowadzany po całym akwarium.

Ponieważ w naturze pokarm jest pobierany przez prawie cały dzień, optymalnym rozwiązaniem byłoby wielokrotne karmienie w ciągu dnia małymi ilościami.

Gdy młode ryby osiągną długość około1 cm, można rozpocząć podawanie Premium Plant S lub Premium Cichlid Plant S, w zależności od gatunku młodych ryb.

U ryb ozdobnych określenie „roślinożerny” oznacza zazwyczaj zjadanie glonów. Ale w naturalnym środowisku ryb ozdobnych na samych glonach lub w peryfitonie na kamieniach, korzeniach i roślinach można znaleźć również mikroorganizmy, które również są zjadane. Dlatego w akwarium ważna jest odpowiednia proporcja białka zawartego w diecie.

Skład: Warzywa, zboża, ryby i produkty rybne, oleje i tłuszcze, glony, drożdże, minerały

Składniki:

Białko 46,5%;

Tłuszcze 7,4%;

Włókno 2,6%;

Popiół 7,9%

Dodatki (na kg):

Wit.A 21 525 j.m.;

Wit. D3 1790 j.m.;

Wit. E 137,0 mg (jako octan alfa-tokoferylu).

Pierwiastki śladowe:

Monohydrat siarczanu żelaza 54,8 mg,

Bezwodny jodan wapnia 0,9 mg;

Pięciowodny siarczan miedzi 2,6 mg;

Monohydrat siarczanu manganu 8,7 mg;

Monohydrat siarczanu cynku 24,3 mg;

Selenian sodu 0,02 mg;

Przeciwutleniacze 118 mg.

Do późniejszej witaminizacji (dodatki) używamy wyłącznie oleju słonecznikowego, który zawiera wymienione witaminy A, D3 i E.

Rozmiary granulek:

PREMIUM Plant Starter 0,05 – 0,12 mm – do odchowu potomstwa roślinożernych ryb ozdobnych.

Opakowania:

25g, 55g, 105g, 210g