Walory Naturefood

Naturefood pokarmy dla zwierząt wodnych

home_DosenreiheGłówna koncepcja Naturefood

Pokarmy Naturefood występują jako ekstrudaty oraz jako silnie skondensowane granulaty.
W procesie ekstrudacji wysokiej jakości naturalne surowce poddawane są krótkotrwałemu działaniu wysokiego ciśnienia w w wysokiej temperaturze, a następnie szybko schładzane . Dzięki tej metodzie produkcji naturalne składniki (witaminy, minerały i mikroelementy) pozostają praktycznie nienaruszone.

W nowej wysokociśnieniowej metodzie stosowanej przez firmę Naturefood stosowane jest ciśnienie 40 atmosfer. Dzięki temu możliwe jest obniżenie temperatury poniżej 60°C. Dzięki wysokiemu ciśnieniu, połączenia molekularne są rozrywane na mniejsze frakcje, zwłaszcza w węglowodanach i to dużo lepiej niż przy konwencjonalnej ekstrudacji. Zmniejsza to znacznie metabolizm ryb, dlatego tez potrzebna jest znacznie mniejsza dawka pokarmu niż przy zwykłym pokarmie, ponieważ ryby bardzo dobrze go wykorzystują.Pokarm dla ryb, który jest produkowany zwykłą metodą w wysokiej temperaturze (na przykład płatki i zwykle granulaty w produkowane w 180°C ) ma mniejsze możliwości utrzymania w zdrowiu i kondycji zwierząt akwariowych. W zwykłych produktach dodawanie witamin i innych substancji nie może nadążyć za potrzebami zwierząt, a przekarmienie niektórymi z tych produktów może spowodować poważne problemy. Tylko naturalne pokarmy stosowane w akwarystyce maja właściwe proporcje wszystkich niezbędnych składników. Bardzo ważne jest utrzymanie tej równowagi i nie zaburzanie jej.

Głównymi składnikami pokarmów Naturefood są ryby, skorupiaki, mięczaki, zielone mączki jak np. sproszkowany szpinak, lucerna, spirulina i inne morskie glony, drożdże oraz mikroskopijne cząsteczki jak glukan, witaminy oraz wiele naturalnych barwników jak karoteny, astaksantyna czy niektóre substancje sezonowe.

Dobrze zbilansowany miks tych składników to główna koncepcja Naturefood. Dzięki zbilansowanej mieszance białek i tłuszczów Twoje ryby dostają energię, jakiej potrzebują z tłuszczy. Tak samo jest w naturze i dzięki temu ich metabolizm jest poprawny.

Dzięki optymalnemu stosunkowi składników, odchody są zredukowane, a także zawierają mniej cząsteczek azotanów i fosforanów.

– Nawet przy najmniejszej podmianie wody akwarium pozostaje czyste i bez osadów.
– Rozwój glonów jest utrzymywany na zdrowym poziomie.
– Rośliny lepiej się rozwijają.

Ponieważ Naturefood jest lepiej trawiony, zużyjesz go o połowę mniej niż zwykłego produktu!